Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – VI. Wielkanocna – 06.05.2018

Wprowadzenie:

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem litanii loretańskiej.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej – zachęcamy i zapraszamy do udziału wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych!
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – tę intencję będziemy polecać w czasie nabożeństw majowych. *We wtorek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny i archidiecezji krakowskiej; w naszej Wspólnocie dzień szczególny – w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania grupie naszych młodych parafian, zapraszając do udziału, polecamy Waszym modlitwom, młodych, którzy przyjmą ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. *W środę: rodzina Wincentyńska obchodzi uroczystość Św. Ludwiki de Marillac, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia; także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła; również w środę spotkanie i Msza Św. naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; a po Mszy Św. spotkanie wszystkich należących do Żywego Różańca w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na Mszę Św. także osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty podejmującej modlitwę o którą tak często prosiła Matka Boża.
  5. Także w przyszłą niedzielę tradycyjna procesja ku czci Św. Stanisława „Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. Osobę Ojca Św. będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.” – pisze w Swoim zaproszeniu do nas ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, dodając: „Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji… Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruch, asysty procesyjne w strojach regionalnych… Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci Św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie…”
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom – wśród nich wszystkim Stanisławom – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.