Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – V. Wielkanocna – 29.04.2018.

Wprowadzenie:

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On daje nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju i uświęcenia tak, jak miało to miejsce w życiu beatyfikowanej wczoraj Bł. Hanny Chrzanowskiej, za co dzisiaj dziękujemy Panu Bogu wraz z całym Kościołem polskim i krakowskim. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, po życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów, rozpoczniemy także Nowennę przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny – jeszcze raz zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W poniedziałek rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej; w niedziele i święta o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! *We wtorek wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika – w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 będziemy modlić się aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. Nowennę do Niepokalanej od Cudownego Medalika połączymy z nabożeństwem majowym – prośby i podziękowania można składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, obchodzimy też wtedy ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Flagi. *W czwartek, 03.05.: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny; Msze Św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Jako, że będzie to pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek, pierwszy w miesiącu, przypada Święto Św. Floriana, patrona naszego miasta. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. Także w piątek odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek, dnia 4. maja br. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego. *Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. porannej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy! Także w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
  3. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  4. Polecamy modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej młodych parafian, którzy 8. maja przystąpią do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele.
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom wśród nich naszym Panom kościelnym: Marianowi i Zygmuntowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, niech ono odnowi i zjednoczy nas w jednej komunii z Bogiem i bliźnimi.