Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – III. Wielkanocna – 15.04.2018

Wprowadzenie:

Dzisiaj – rozpoczynając 10. Tydzień Biblijny – obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną, która przypominam nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, jak Jezus ukazuje się uczniom i wyjaśnia im słowa Pisma. Również my, spotykając się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek o 18.00: Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z polecaniem naszych próśb i podziękowań, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła; rozpocznie się także wtedy cykl spotkań poświęcony rozważaniu księgi Dziejów Apostolskich na które zapraszamy wszystkich chętnych – środa, godz. 19.30! *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy!
  3. W tym tygodniu spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.30.
  4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących, naszych siostry i braci. W przyszłą niedzielę w ramach kazań Ks. Rafał Cyfka, dyrektor Biura Regionalnego Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Krakowie przybliży nam sytuację prześladowanych chrześcijan; a po Mszach Św. u Siostry Anny Grzesiak będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.
  5. Także w przyszłą niedzielę: Msza Św. i spotkanie dla Dzieci pragnących w naszym kościele przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.00. Również za tydzień Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  6. Jeszcze raz w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku – także w ten sposób możemy pomóc ubogim i potrzebującym. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na półkach z prasą i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  7. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.