Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – II. Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018

Wprowadzenie:

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwając w radości wielkanocnej, pamiętamy o zbawczej ofierze Chrystusa. Ciesząc się ze zmartwychwstania, oglądamy Jego przebite ręce, nogi i bok. Choć w naszym życiu pojawiają się i będą się pojawiać różne trudności, to dzięki Bożemu miłosierdziu możemy mieć nadzieję na życie wieczne.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Łączymy się duchowo z Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie w sposób szczególny obchodzone jest dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Kościół przeżywa tę Uroczystość, jako Dzień Świętości Życia i zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej Wspólnocie chcemy to uczynić, jutro, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Niech ta sprawa i intencja nie będą nam obojętne, zapraszamy do podjęcia tego wielkiego dzieła – pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną.
  3. We wtorek o 18.00: Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z polecaniem naszych próśb i podziękowań, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek będziemy w naszych modlitwach pamiętać i polecać Ks. Przemysława z okazji Jego imienin – wyrażając naszą życzliwość i prosząc Jezusa Dobrego Pasterza o wszelkie potrzebne łaski, będziemy się modlić w intencji Solenizanta w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!
  4. W tym tygodniu spotkania dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasa VII. – wtorek, godz. 19.00; klasa II. gimnazjum – czwartek, godz. 18.45; klasa III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.30.
  5. Msza Św. i spotkanie dla Dzieci pragnących w naszym kościele przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę, 22. kwietnia o godz. 16.00.
  6. W środę 11. kwietnia rusza w parafii MB z Lourdes Kurs Małżeński. Jest to cykl 7. spotkań przeznaczony dla małżonków, którzy chcą pogłębić więź między sobą. Spotkania mają charakter wykładowo-warsztatowy. Każde z nich przypomina wyjście na tzw. randkę, gdzie przy posiłku i deserze rozmawia się o ważnych sprawach, takich jak: dialog rodzinny, rozwiązywanie konfliktów czy sposobach wyrażania miłości. Spotkania będą odbywały się w Domu Katolickim o godz. 18.30.
  7. Jeszcze raz w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku – także w ten sposób możemy pomóc ubogim i potrzebującym. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na półkach z prasą i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich Ks. Przemysławowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Błogosławieństwo Boga niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, której tak bardzo dziś potrzeba.