Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 18.03.2018

Wprowadzenie:

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia, tym bardziej, że rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić. Tu chodzi przecież o nasze zbawienie.

Witam serdecznie wśród nas rekolekcjonistę: Ks. Jacka Dubickiego CM, misjonarza z naszego Zgromadzenia pracującego na Białorusi i ogarniamy naszą modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. W nowym tygodniu: *W poniedziałek, 19.03. – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, w tym dniu przypada 5. Rocznica Inauguracji Pontyfikatu Papieża Franciszka – za wstawiennictwem Św. Józefa, Opiekuna Kościoła będziemy modlić się za naszego Papieża. Będziemy także w modlitwach pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, a szczególnie o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w tym tygodniu będą miały one szczególną oprawę o godz. 17.00 i 18.30 przedstawią „Misterium Krzyża” dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna – serdecznie zapraszamy; Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00; uczęszczających na Drogę Krzyżową na godz. 19.30 zapraszamy na 18.30. Wspomniane „Misterium Krzyża” będzie również przedstawione w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy!
  3. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św.; o godz. 10.30 – uroczysta procesja z palmami i konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę wykonaną własnoręcznie. Również za tydzień na godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców.
  4. Dzisiaj Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy pod „Oknem Papieskim” na ul. Franciszkańskiej.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Jak zwykle przed świętami wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Wielkanocą nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej. „Bóg zapłać!” za składane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne przygotowania kościoła.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na ciągłe powstawanie i budowanie od nowa przymierza Bożej Miłości w naszym życiu przyjmijmy błogosławieństwo.