Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 11.03.2018 – „Laetare”

Wprowadzenie:

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. To zdanie, niosące niezwykle ważną dla nas treść, wybrzmiewa podczas dzisiejszej liturgii. Przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna, Jezusa, aby nas zbawić. Jednak czy życie wieczne jest tym do czego rzeczywiście dążymy? W połowie Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu. „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów ogrzewania naszego kościoła.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *W każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo za wstawiennictwem naszej Patronki Bł. Anieli Salawy – jutro chcemy to czynić w sposób szczególny wspominając 96. rocznicę śmierci Bł. Anieli – zapraszamy do wspólnej modlitwy. *We wtorek – o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, składanymi do skrzynki przy zegarze. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy w przyszłą niedzielę: Piątą Wielkiego Postu – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Plan rekolekcji umieszczony jest: w gablotkach informacyjnych, na stronie internetowej parafii i wydrukowany pojawi się w tym tygodniu.
  5. W niedzielę, 18 marca, Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy pod „Oknem Papieskim” na ul. Franciszkańskiej.
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Jak zwykle przed świętami wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Wielkanocą nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj i w kolejne niedziele ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne przygotowania kościoła.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W codziennych troskach nie zapomnijmy realizować przykazania miłości na wzór Jezusa Chrystusa, który zawsze jest przy nas, a teraz nam błogosławi.