Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 04.03.2018.

Wprowadzenie:

Św. Paweł dziś przypomina: „Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”. Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który umarł za nas i zmartwychwstał. W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, składanymi do skrzynki przy zegarze. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00; także we wtorek spotyka się nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – zapraszamy na godz. 18.00. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywać będziemy od V. niedzieli Wielkiego Postu, 18.03. – już dzisiaj zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie; zaplanujmy nasze zajęcia i obowiązki, tak, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach, polecamy także Waszym modlitwom ten szczególny dla nas czas.
  5. W tym tygodniu po raz piąty będziemy przeżywać wydarzenie zainspirowane przez Papieża Franciszka: „24. godziny dla Pana”; jednym z kościołów w którym będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa, sprawowanie Sakramentu Pokuty jest kościół MB z Lourdes – początek „24. godzin dla Pana” w piątek, 09.03.; Msza Św. o godz. 20.00 pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa.
  6. Po siarczystych mrozach, których doświadczyliśmy w minionych dniach, prosimy jeszcze raz o pomoc w pokrywaniu kosztów ogrzewania kościoła i zaplecza duszpasterskiego, będą na ten cel przeznaczone ofiary, które złożycie na tacę w przyszłą niedzielę – już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać!” za zrozumienie i wielkoduszność.
  7. Pragniemy przekazać zaproszenie świeckiej misjonarki Hanny Przegon – którą swego czasu wspieraliśmy naszymi ofiarami przed wyjazdem do Etiopii – na spotkanie w czasie którego chce opowiedzieć i pokazać na co zostały przeznaczone ofiary; spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w klasztorze Ojców Karmelitów przy ul. Karmelickiej w sali „Eliaszówka” – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  8. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą w wiernym wypełnianiu przykazań, które nas nie zniewalają, ale dają nam wolność, miłość i Chrystusowy pokój.