Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 25.02.2018

Wprowadzenie:

Trwamy w okresie Wielkiego Postu, który zarazem jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego, co przydarza nam się w życiu, Jemu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii usłyszymy słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”. Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – ofiarujemy naszą modlitwę a także wsparcie materialne składanymi ofiarami do puszek przed kościołem – „Bóg zapłać!” za każdy gest dobrego serca!
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika: rozpoczęcie w kaplicy dolnego kościoła o godz. 16.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, składanymi do skrzynki przy zegarze. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: okazja do Sakramentu Pokuty w te dni rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek: modlitwy kolejnego dnia „Nowenny Jubileuszowej” w intencji naszej Ojczyzny oraz jako przygotowanie do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej; wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek: Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. Także w czwartek wznawiamy i zapraszamy serdecznie na spotkanie wszystkich należących do Kręgów Biblijnych i chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grona rozważających Słowo Boże – spotkanie o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o 19.30. Z racji pierwszego piątku odwiedziny Chorych w domach w Komunią Św. od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę: po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Świętego Papieża – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  4. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas szukania siebie, bliźnich i Boga.