Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. zwykła – 21.01.2018

Wprowadzenie:

Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd! Jeszcze do czwartku będziemy w czasie Mszy Św. i nabożeństw polecać intencję o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa, przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. We wtorek o 18.00 – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – szczególny dzień dla wszystkich Misjonarzy, wspominamy w tym dniu Rocznicę Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo, przeżywaliśmy Rok Jubileuszowy: 400. lat od tego wydarzenia, przy tej okazji prosimy o Waszą modlitwę o wierność duchowi Świętego Założyciela dla naszego Zgromadzenia; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! W imieniu społeczności seminaryjnej i Księdza Rektora przekazujemy serdeczne zaproszenie na Uroczystości Odpustowe ku czci Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, które odbędą się w czwartek w kościele seminaryjnym przy ul. Stradomskiej 4: o godz. 17.30 – Nieszpory, o 18.00 uroczysta Eucharystia, sprawowana przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego. *Piątek – wspomnienie Świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa, będziemy w tym dniu obchodzić: XVIII. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  3. Jeszcze w tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie – kolęda, dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy; polecamy w dalszym ciągu Waszym modlitwom ten szczególny czas w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę: Msza Św. dla dzieci pragnących w naszym kościele przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 (w górnym kościele). Również za tydzień o godz. 17.00 – wspólne kolędowanie przygotowane przez Ministrantów, Lektorów oraz Dzieci i Młodzież Maryjną z okazji 100. lecia Niepodległości naszej Ojczyzny – serdecznie zapraszamy!!!
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy z Bożej Miłości połączy wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa w jednym Kościele a Chrystusowy pokój rozgrzeje serca tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.