Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. zwykła – 14.01.2018

Wprowadzenie:

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której pragniemy uczestniczyć przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: spotkanie opłatkowo – świąteczne dla naszych Grup i Wspólnot parafialnych o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00; nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd!
  2. We wtorek o 18.00 – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – wspomnienie Św. Antoniego, opata; po raz XXI. będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Rozpoczyna się w tym dniu Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; w ramach krakowskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zaplanowano wiele nabożeństw ekumenicznych oraz debatę z udziałem przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich(szczegółowy program wywieszony jest w gablotce). Centralne nabożeństwo ekumeniczne, w którym udział weźmie abp Marek Jędraszewski i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich, odbędzie się w niedzielę, 21. stycznia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach. Tydzień ekumeniczny odbywa się w niemal całym Kościele katolickim w dniach 18-25 stycznia.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotę Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Msze Św. wieczorne w czasie kolędy odprawiane są bez zmian, czyli o godz. 18.00.
  4. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w poniedziałek, 15.01.; dyżur Pani Mecenas w bibliotece parafialnej w godz.: 18.00 – 19.00.
  5. W gablotce wywieszone jest zaproszenie ze szpitala im. Jana Pawła II o Dniu Otwartym dotyczącym profilaktyki raka piersi, który odbędzie się w sobotę, 20.01. w godzinach od 10.00 do 14.00 – szczegóły na zaproszeniu!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Prośmy naszego Pana, który jest Zbawicielem, aby wkroczył w codzienność naszych dni i nam błogosławił dodając potrzebnych sił w pełnieniu Jego świętej woli.