Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2018.

Wprowadzenie:

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego, polecajmy Panu ten nowy czas za wstawiennictwem Matki Bożej.

Ogłoszenia

Kochani Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku 2018 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca  wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

  1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego, o godz. 17.30 – wspólne noworoczne kolędowanie – serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki wystawionej przy zegarze. *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 17.00 do 18.00. *W pierwszy czwartek: od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwami o powołania. Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. *Pierwszy piątek – odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy również na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru SALAWA w sobotę o godz. 17.00.
  3. W najbliższą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w niedzielę 7. stycznia Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup apostolskich i modlitewnych w naszej Wspólnocie Parafialnej które odbędzie się w niedzielę, 14. stycznia o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła.
  4. Zapraszamy także do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Po drodze i przed stajenką na Rynku wspólne kolędowanie – zapraszamy całe rodziny! Orszak zbiera się w sobotę, 06.01. o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską.
  5. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę, rozpoczniemy 8. stycznia. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, jest na stronie internetowej parafii oraz wydrukowany i wyłożony pod chórem. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. W czasie kolędy Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.
  6. Życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, zapewniając o pamięci modlitewnej przy żłóbku Nowonarodzonego! Zapewniamy także Zacnych Solenizantów i Jubilatów o życzliwości i modlitwie w Ich intencji!

 

Nasze święte zgromadzenie już się kończy. Idźmy, i tak jak Maryja, zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.