Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Wtorek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika – 26.12.2017

Wprowadzenie:

Bardzo zmieniła się od wczoraj atmosfera liturgii, która dziś przepełniona jest męczeńską krwią Św. Szczepana. Jego świadectwo pokazuje nam jak powinniśmy odpowiedzieć na bożonarodzeniowe wezwanie Jezusa i przypomina równocześnie, że nie ma wiary bez osobistego wyrzeczenia i ofiary. Niech ta święta liturgia da nam moc na trwanie w świadectwie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień Świąt, Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństwa o 17.30 – ale zachęcamy do wspólnego kolędowania w naszych domach. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary którymi, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Jutro, w środę – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej polecamy Ks. Jana Kaczmarka CM, który pracował wiele lat wśród nas a który obchodzi dzień imienin. Czwartek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników, także w czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek ze względu na szczególny charakter Oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i dnia pokuty.
  3. W niedzielę, 31. grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – będziemy modlić się i polecać, za wstawiennictwem Świętej Rodziny, wszystkie nasze rodziny prosząc o Ich uświęcenie; będzie to także ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 – uroczyste nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30 a Msze Św. będą odprawiane według tradycyjnego niedzielnego porządku.
  4. Życzymy w dalszym ciągu: dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, zapewniając o pamięci modlitewnej przy żłóbku Nowonarodzonego!

„Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony\” — niech te słowa Chrystusa towarzyszą nam w radości świątecznej i w szarych dniach, aby nasze święta nie były tylko zrywem uczucia, ale świadectwem wiary i życia. Na to wytrwanie w odważnym wyznawaniu Prawdy, błogosławi nas Bóg.