Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 17.12.2017.

Wprowadzenie:

Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Szuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim, to Jego słowa będziemy rozważać w czasie rekolekcji adwentowych, które rozpoczynamy w naszej Wspólnocie – będzie je głosił kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Andrzej Telus CM, którego serdecznie witamy wśród nas i ogarniamy modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. Nowennę do Dzieciątka Jezus odprawiać będziemy codziennie po Mszy Św. o 18.00.
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami.
  3. Nawiązując do programu rekolekcji bardzo prosimy o pomoc osobom chorym, starszym, samotnym w dotarciu do kościoła na Mszę Św. we wtorek o godz. 9.00, aby mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Sakramentu Chorych. Natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 19.30.
  4. W nowym tygodniu: *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w czasie rekolekcji adwentowych. Będzie również możliwość spowiedzi św. od czwartku do soboty: rano od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od 16.00 do 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę – IV. Adwentu przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego; Msze Św. będą odprawione o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (dla Rodziców z małymi dziećmi – w dolnym kościele) i 12.00, nie będzie Mszy Św. wieczornych. Wieczorem bowiem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. A później tradycyjnie o północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
  7. Bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary, które zostały przekazane dla Kościoła na Wschodzie. Dziękujemy także za składane słodycze dla dzieci na Ukrainie z naszych misjonarskich parafii, którym chcielibyśmy je przekazać na Święta – gdyby ktoś chciał i mógł jeszcze pomóc to można „świąteczne słodkości” składać w zakrystii do środy włącznie – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  8. Dzisiaj przed kościołem świąteczny kiermasz, przygotowany przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza ze świątecznymi ozdobami, siankiem na stół wigilijny, ciastkami – serdecznie zapraszamy!
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które w tym tygodniu nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pełni radości ze spotkania z Panem głośmy wszystkim, że On pocieszy każdego, kto do Niego przyjdzie.