Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 10.12.2017

Wprowadzenie:

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg. Przeżywamy także dzisiaj XVIII. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – nasza cotygodniowa modlitwa do Niepokalanej od Cudownego Medalika w czasie Nowenny po Mszy Św. wieczornej; zachęcamy do składania – do wystawionej przy zegarze skrzynki – naszych próśb i podziękowań, które będą polecane w czasie modlitwy nowennowej. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. *Sobota – rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, odprawiać ją będziemy po Mszach Św. wieczornych.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Andrzej Telus CM, pracujący w naszej macierzystej parafii NMP z Lourdes. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też na stronie internetowej Parafii, a w tygodniu wydrukowany na kartkach pojawi się w kościele. Zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas.
  5. Również w przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie na Mszę Św. o godz. 10.30 figurek Dzieciątka Jezus do domowych szopek, które zostaną pobłogosławione; a przed kościołem odbędzie się świąteczny kiermasz przygotowany przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza ze świątecznymi ozdobami, siankiem, ciastkami – już dzisiaj zapraszamy!
  6. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj do puszek przed kościołem ofiary z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy także za składane słodycze dla dzieci na Ukrainie z naszych misjonarskich parafii, którym chcielibyśmy je przekazać na Święta – gdyby ktoś chciał i mógł jeszcze pomóc to można „świąteczne słodkości” składać w zakrystii – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w najbliższy poniedziałek od 18.00 do 19.00 w bibliotece.
  8. Pragniemy przekazać zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”, które odbędzie się w bibliotece przy ul. Królewskiej 59 w czwartek, 14.12., o godz. 17.30 – szczegóły na plakacie.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

„Przygotujcie drogę dla Pana\”, który sam obdarza nas swym błogosławieństwem.