Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 03.12.2017.

Wprowadzenie:

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. Również we wtorek nasza cotygodniowa modlitwa do Niepokalanej od Cudownego Medalika w czasie Nowenny po Mszy Św. wieczornej, zachęcamy do składania – do wystawionej przy zegarze skrzynki – naszych próśb i podziękowań, które będą polecane w czasie modlitwy nowennowej. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Z racji pierwszego czwartku miesiąca: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek o 18.00: Msza Św. Związku mszalnego za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Także w czwartek spotkanie dla młodzieży z klas III. gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła. *Piątek – przypada w tym dniu Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także za tydzień w Kościele w Polsce: Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego. Przy tej okazji chcemy także prosić o pomoc w sprawieniu radości świątecznej dzieciom na Ukrainie z naszych misjonarskich parafii, którym chcielibyśmy przekazać na Święta słodycze – gdyby ktoś chciał pomóc to można „świąteczne słodkości” składać w zakrystii – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  5. Jeszcze raz zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Adwentowe”, które odbędą się w sobotę, 09. grudnia od godz. 14.00 – zaproszenia na „Warsztaty” są do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.