Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. zwykła – 26.11.2017. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które pomogą pokrywać koszty budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z odnowieniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana o godz. 17.30 – zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną. Również dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej; przyjmowanym dzieciom i Ich Rodzicom gratulujemy i zapraszamy innych chłopców i dziewczynki do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  2. Zakończyliśmy wczoraj naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy podejmowali ją każdego dnia!
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek, 27.11.: Święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika: kolejna rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika o godz.: 7.00 i 18.00. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Katarzyny Laboure, Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik. Także we wtorek: spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika rozpocznie się o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła adoracją Najświętszego Sakramentu – więcej szczegółów na wyłożonych pod chórem karteczkach.  *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła; jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie dla młodzieży z klas III. gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła. *Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 16.30 do 18.00. W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. W pierwszą sobotę: po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a po Mszy Św. o 18.00 Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Świętego Rodaka.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas w Kościele: Adwent; dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zapraszamy na rekolekcje wprowadzające w okres Adwentu, rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00, a kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00, nauki rekolekcyjne wygłoszą: O. Leon Knabit OSB z klasztoru Ojców Benedyktynów w Tyńcu wraz z O. Markiem Grzelczakiem OP z klasztoru Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu.
  5. Przypominamy i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 powitanie Niebieskiego Orszaku i rozdanie prezentów przez Św. Mikołaja. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej przed Mszą Św. o 10.30. Nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
  6. Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Adwentowe”, które odbędą się w sobotę, 09. grudnia – będziemy wspólnie piec adwentowe ciasteczka, zdobić bombki i wykonywać ozdoby choinkowe. Zaproszenia na „Warsztaty” są do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii.
  7. Pielgrzymka do Sanktuariów Podhala wyrusza w środę, 29. listopada o godz. 7.00 sprzed kościoła.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszemu Księdzu Zdzisławowi, obchodzącemu we wtorek dzień imienin, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Idziemy z błogosławieństwem Bożym, by budować Królestwo Chrystusa, by dostrzegać naszego Pana w ludziach potrzebujących pomocy.