Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 19.11.2017. – 1. Światowy Dzień Ubogich

Wprowadzenie:

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga; ale także pomagać w rozwoju duchowym i materialnym naszym Siostrom i Braciom szczególnie dotkniętym samotnością, chorobą, niedostatkiem przeżywając dzisiaj – zgodnie z wolą papieża Franciszka – 1. Światowy Dzień Ubogich.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. Także dzisiaj – z okazji 1. Światowego Dnia Ubogich – możemy wesprzeć dzieła dobroczynne naszego Stowarzyszenie Miłosierdzia składając ofiarę do puszek przed kościołem – za każdy dar serca: „Bóg zapłać!”
  2. Nasze modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy jeszcze w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. *W środę – wspominamy w liturgii Patronkę muzyki kościelnej: Św. Cecylię, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji naszego Pana Organisty i wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny; również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie dla młodzieży z klas III. gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła.
  4. W niedzielę, za tydzień, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie nabożeństwa eucharystycznego o godz. 17.30  odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – proklamowany przed rokiem z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W naszej Wspólnocie w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej. Przy tej okazji zapraszamy również innych chłopców i dziewczynki, aby dołączyli do Liturgicznej Służby Ołtarza. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone do pomocy w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę Msza Św. dla Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 w kościele.
  5. Już dzisiaj zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ze Św. Mikołajem: w niedzielę, 03.12. po Mszy Św. o godz. 10.30 radosne powitanie Niebieskiego Orszaku i rozdanie prezentów przez Św. Mikołaja. Rodziców prosimy, aby ewentualne podpisane paczki (żeby Św. Mikołaj się nie pomylił) złożyć w zakrystii najpóźniej w dniu 3. grudnia przed Mszą Św. o 10.30. Nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
  6. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Podhala: Krzeptówki (MB Fatimskiej), Olcza (MB od Cudownego Medalika), Kalatówki (Św. Brat Albert); wyjazd planowany jest w środę, 29. listopada o godz. 7.00; zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do soboty, koszt 50 zł.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów.