Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. zwykła – 05.11.2017

Wprowadzenie:

Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeszcze dzisiaj możemy złożyć na Wypominki za naszych Zmarłych – w zakrystii lub pod chórem.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę – na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych – o godz. 18.00 Msza Św. za wszystkich Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek obchodzimy święto: Rocznicę Poświęcenia Bazyli Laterańskiej, jednej z bazylik papieskich. *Piątek – liturgiczne wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. *Sobota – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i udziału we Mszach Św., które odprawimy o godz.: 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy Św. program medytacyjno – refleksyjny przygotowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i Wincentyńską Młodzież Maryjną – serdecznie zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Jeszcze raz pragniemy przekazać serdecznie zaproszenie na doroczny uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Mariańskiego działającego przy parafii NMP z Lourdes – w najbliższy piątek, 10 listopada o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym przy Rondzie Grunwaldzkim. Zaproszenia na koncert można nabyć w cenie 40,- w zakrystii lub kancelarii.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. W poniedziałek możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych – dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz. 18.00 do 19.00.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Kończąc niedzielną ofiarę idziemy pokrzepieni Ciałem Chrystusa i Jego Słowem a przed obłudą i pychą niech nas broni i osłania błogosławieństwo Boga.