Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX. zwykła – 29.10.2017

Wprowadzenie:

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – również dzisiaj chcemy modlić się w intencji misji i misjonarzy oraz wspierać Ich naszymi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem, „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  2. Nabożeństwa różańcowe jeszcze do wtorku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej).
  3. W nowym tygodniu: *Okazja do Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od godz. 16.30 do 18.00. *W środę, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy o godz. 17.30. *W czwartek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją odprawimy o godz. 17.30. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca: Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. *W piątek, jako pierwszy w miesiącu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także w piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Wielkiego Rodaka, tym bardziej, że w sobotę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza – Patrona od Chrztu Św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – Ks. Yuriy serdecznie zaprasza wszystkich Swoich Rodaków na wspólną Eucharystię i spotkanie! Prosimy także o przekazanie niniejszego zaproszenia znanym nam osobom pochodzącym z Ukrainy!
  5. Możemy w dniach: od 01.11. do 08.11., zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy więc do skorzystania z Sakramentu Pokuty – stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  6. Kartki na wypominki listopadowe – można składać w zakrystii lub pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  7. Chór Mariański działający przy parafii NMP z Lourdes serdecznie zaprasza na doroczny uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości – w dniu 10 listopada br. o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym przy Rondzie Grunwaldzkim. Zaproszenia na koncert można nabyć w cenie 40,- w zakrystii lub kancelarii.
  8. Jeszcze jedno wydarzenie kulturalne na które pragniemy przekazać zaproszenie to: Festiwal Filmów Chrześcijańskich, który rozpocznie się 4. listopada w kinach: Kijów i Mikro – filmy będą grane w kolejne weekendy przez cały listopad. Podczas Festiwalu przewidziana jest projekcja 8. wybranych filmów nie pokazywanych dotąd w kraju. Dokładny program na plakacie oraz na stronie festiwalu.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo, którym kończymy tę ofiarę, pomoże nam wypełnić największe przykazanie miłości, aby nasze chrześcijaństwo nie było tylko z nazwy, ale zostało potwierdzone przez całe nasze życie.