Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. zwykła – 22.10.2017

Wprowadzenie:

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie – chcemy te prawdy odkrywać szczególnie w Tygodniu Misyjnym, który dzisiaj rozpoczynamy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30! Także dzisiaj i przez cały Tydzień Misyjny chcemy naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspierać wielkie dzieło ewangelizacji podejmowane na całym świecie przez misjonarzy i misjonarki z naszego kraju a także z naszego Zgromadzenia.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – prosimy o uczestnictwo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania!
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – spotkanie i Msza Św. Apostolatu Cudownego Medalika o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty oraz chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Stowarzyszenia. Także we wtorek będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie szczególne wydarzenie: nawiedzenie relikwii Bł. Bartłomieja (Bartolo) LONGO, wielkiego Czciciela Maryi, apostoła Nowenny Pompejańskiej oraz Rycerza Grobu Świętego w Jerozolimie – to właśnie z inicjatywy Rycerzy Grobu Pańskiego z naszej Wspólnoty będzie miało miejsce wspomniane nawiedzenie – wprowadzenie relikwii przed Mszą Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy! *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – Msza Św. i spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tej parafialnej wspólnoty! *Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie zaprosić dzieci i młodzież, dziewczęta i chłopców z naszej Wspólnoty Parafialnej do Liturgicznej Służby Ołtarza – do grona ministrantów, Wspólnoty Dzieci i Młodzieży Maryjnej – spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła.
  5. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii lub pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Oktawą, kiedy możemy zyskać odpust zupełny za naszych Drogich Zmarłych zachęcamy do korzystania w tych dniach z Sakramentu Pokuty – służymy w konfesjonale każdego dnia pół godziny przed Mszą Św.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  7. W związku z Tygodniem Misyjnym pragniemy zaprosić całą Wspólnotę Parafialną do udziału w szczególnym przedsięwzięciu, którym będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: sprzęt RTV i AGD (pralki, telewizory, komputery itp.); zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy wtorek od godz. 9.00 do 10.30 na placu przed kościołem – cały przychód z tej akcji wspomoże zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwoli wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez misjonarzy i misjonarki z Polski na całym świecie – serdecznie zapraszamy!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.