Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. zwykła – 08.10.2017.

Wprowadzenie:

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. W Dniu Papieskim przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30!
  2. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – prosimy o uczestnictwo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania!
  3. „Bóg zapłać!” za złożone w Tygodniu Miłosierdzia ofiary i dary materialne, jako wsparcie naszego Stowarzyszenie Miłosierdzia, które spieszy z pomocą osobom i rodzinom potrzebującym i ubogim w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – święto Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. *W sobotę, 14.10.: Dzień Edukacji Narodowej – w czasie nabożeństwa różańcowego o 17.30 i Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 będziemy polecać nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji Ich święta.
  5. W przyszłą niedzielę Msza Św. dla Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  6. Dziękujmy także wszystkim, którzy dzisiaj angażują się w przeprowadzenie kwesty z okazji Dnia Papieskiego na pomoc dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – i oczywiście za wszystkie złożone na ten cel ofiary: „Bóg zapłać!”
  7. II. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA obędzie się w najbliższą sobotę, 14. października, rozpoczęcie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do Apostolatu MARGARETKA w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. W poniedziałek: możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych, dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz. 18.00 do 19.00.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Idziemy z błogosławieństwem i pomocą Boga, by lepiej i pełniej czynić sobie ziemię poddaną dla dobra naszych bliźnich i chwały naszego Zbawcy.