Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. zwykła – 17.09.2017

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej Najświętszej Ofierze. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy Św. o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła dla Rodziców z małymi dziećmi na którą zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Dzisiaj również Mszą Św. o godz. 10.30 rozpoczęli rok spotkań formacyjnych: Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Wincentyńska Wspólnota Dzieci i Młodzieży, przy tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do tych grup parafialnych – zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Opiekunem Adamem.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski a także dzieci i młodzieży – zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy do Ich Patrona w czasie Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Środa – Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, jak w każdy czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W sobotę – wspomnienie Św. Ojca Pio, zakonnika.
  4. Bardzo prosimy o kontakt Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele – zapraszamy (do końca miesiąca) do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  5. Pielgrzymka do Bydgoszczy na jubileuszowe obchody 400. – lecia Charyzmatu Wincentyńskiego wyruszy w najbliższą sobotę, 23.09. o godz. 6.30 sprzed naszego kościoła. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zainteresowanych prosimy o kontakt do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że VIII. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik obędzie się w sobotę, 30. września.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Bóg obdarza nas swoją pomocą i błogosławieństwem abyśmy umieli przebaczać i mieli odwagę bycia chrześcijanami.