Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII. zwykła – 03.09.2017

Wprowadzenie:

Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00; o 18.00 Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane Matki Bożej Siewnej. *W sobotę – przypada wspomnienie Bł. Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła – po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 modlitwy za wstawiennictwem Bł. Anieli i adoracja Jej Relikwii. Główną Uroczystość Odpustową przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę: Suma odpustowa o godz. 12.00 w intencji Parafian, Dobrodziejów i wszystkich modlących się w naszym kościele – bardzo serdecznie zapraszamy!
  3. Jako nasze przygotowanie do Odpustu odprawimy Triduum w czwartek, piątek i sobotę codziennie: wspólna modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; Msza Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie będzie przewodniczyć: Wspólnota Odnowy w Duchu Św. – jako rozpoczęcie spotkań formacyjnych, w piątek – ministranci, lektorzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, również w piątek – z racji maryjnego święta – odnowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi a w sobotę: zmiana tajemnic różańcowych i adoracja od 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA. Chcielibyśmy także na sobotę – we wspomnienie Bł. Anieli Salawy – zaprosić wszystkich chorych, cierpiących, samotnych na Mszę Św. o godz. 10.00, a po Niej na spotkanie przy ciastku i herbacie; w związku z tym wielka prośba do bliskich czy sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła dla naszych Chorych Sióstr i Braci – bardzo prosimy i zapraszamy!
  4. Polecamy na kolejny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  5. W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie wznawia spotkania nasz Chór Parafialny „Salawa” – próby odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich należących do Chóru, a także tych, którzy chcieliby dołączyć i śpiewem wielbić Pana Boga.
  6. Już ostatni raz chcemy przypomnieć i zaprosić na pielgrzymkę do Bydgoszczy na obchody Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo, która planowana jest na 23. i 24. września – zainteresowane osoby prosimy o kontakt jeszcze w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W związku ze wspomnianym Jubileuszem organizowana jest także w dniach od 6 do 16 października pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Włoch a docelowo do Rzymu, gdzie odbędzie się specjalne Sympozjum z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Szczegółowy program pielgrzymki oraz inne informacje można uzyskać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom, młodzieży i rodzicom – Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idąc za Chrystusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.