Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI. zwykła – 27.08.2017.

Wprowadzenie:

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On otwiera przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. *Wtorek – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W czwartek – modląc się w intencji naszej Ojczyzny będziemy obchodzić ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Wolności i Solidarności. Także w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek: wspomnienie Bł. Bronisławy. Na mocy postanowienia Papieża Franciszka będziemy obchodzić: Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. A wspominając kolejną rocznicę wybuchu II. Wojny Światowej modlić się będziemy o dar pokoju dla całego świata. Z racji pierwszego piątku – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy przygotowując się do naszego Odpustu, a dzieci i młodzież, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy Rok Szkolny. *W sobotę – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem Papieża Polaka.
  3. W przyszłą niedziele w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych przed nowym rokiem szkolnym zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, po Mszy Św. będziemy mogli się spotkać w naszym przykościelnym ogrodzie na małym poczęstunku – jeszcze raz zapraszamy!
  4. Nasz Odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę, 10. września – już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną oraz wszystkich nawiedzających i modlących się w naszym kościele.
  5. Polecamy na kolejny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film „Misja” – nagrodzony Oskarami i Złotą Palmą, arcydzieło do którego wciąż warto wracać.
  6. Ciągle aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę do Bydgoszczy na obchody Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo, która planowana jest na 23. i 24. września – zainteresowane osoby prosimy o kontakt jeszcze w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W związku ze wspomnianym Jubileuszem organizowana jest także w dniach od 6 do 16 października pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Włoch a docelowo do Rzymu, gdzie odbędzie się specjalne Sympozjum z udziałem Ojca Świętego Franciszka z racji obchodzonego w tym roku Jubileuszu Charyzmatu Wincentyńskiego. Szczegółowy program pielgrzymki oraz inne informacje można uzyskać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, korzystającym jeszcze z wakacji i urlopów: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Z Bożym błogosławieństwem nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia.