Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XX. zwykła – 20.08.2017.

Wprowadzenie:

Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata. Serdeczne „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża. *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny – Królowej. *Czwartek – święto: Św. Bartłomieja, Apostoła; jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek, 25.08. – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: modlitwa różańcowa o godz. 17.30, o 18.00 – Msza Św.; przy okazji: Duchowej Adopcji poświęcony jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” – polecamy serdecznie! *Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w czasie Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
  3. Naszą Uroczystość Odpustową będziemy przeżywać w niedzielę, 10. września – już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną oraz wszystkich nawiedzających i modlących się w naszym kościele.
  4. Polecamy na kolejny wakacyjny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  5. Ciągle aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę do Bydgoszczy na obchody Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo, która planowana jest na 23. i 24. września – zainteresowane osoby prosimy o kontakt do końca sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, korzystającym z wakacji i urlopów: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Aby Bóg umocnił nas w budowaniu Kościoła i wyznawaniu wiary, przyjmijmy Jego pomoc zawartą w tym błogosławieństwie.