Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. zwykła – 13.08.2017

Wprowadzenie:

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. A dla naszej Wspólnoty Parafialnej niech będzie także okazją do uwielbienia Pana Boga za beatyfikację naszej Patronki bł. Anieli Salawy, której dokonał 26. lat temu na krakowskim rynku Św. Jan Paweł II.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30, a także zmiana tajemnic różańcowych, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. *We wtorek, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP = Matki Bożej Zielnej; Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nieszpory maryjne o godz. 17.30. W czasie Mszy Św. tradycyjny obrzęd poświęcenia bukietów i wianków z ziół i kwiatów. *Czwartek – święto: Św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji krakowskiej a także patrona naszych Konfratrów: Ks. Jacka Hareńczyka CM, który swego czasu pracował w naszej Wspólnocie oraz proboszcza naszej macierzystej parafii MB z Lourdes: Ks. Jacka Kuziela CM. Jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które przeznaczone będą na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Polecamy na kolejny wakacyjny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostają darmowe porady prawne – dyżur Pani Mecenas w poniedziałek od 18.00 do 19.00 w bibliotece parafialnej.
  5. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Bydgoszczy na obchody Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo, która planowana jest na 23. i 24. września – zainteresowane osoby prosimy o kontakt do końca sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Pragniemy także przekazać serdeczne pozdrowienia i podziękowania od salezjańskiej wolontariuszki misyjnej: Hanny Przegon, która swego czasu kwestowała przy naszym kościele, dzięki czemu może teraz prowadzić zajęcia dla dzieci we wsi Dongora w Etiopii, więcej informacji, zdjęcia i filmy można znaleźć na facebooku pod hasłem: POŚLIJ UŚMIECH DO ETIOPII.

Idziemy znowu w życie, w jego trudy i niepokoje. Idzie z nami Chrystus, wpatrujmy się w Niego, trzymajmy mocno Jego dłoń, z której spływa błogosławieństwo i pokój.