Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2017

Wprowadzenie:

Chrystus na górze Tabor przemienił się wobec swych uczniów, ukazał im rąbek swojej chwały, aby umocnić ich wiarę. Dzisiaj, w święto Przemienienia Pańskiego, przychodzimy do świątyni, by przez udział w tej ofierze Zmartwychwstały Chrystus przemienił nasze serca, opromienił nas jasnością swej łaski, a kiedyś dał nam udział w swej chwale.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Pielgrzymów, którzy wyruszyli dzisiaj w XXXVII. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Św. Dominika, kapłana. *W środę – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy. *Czwartek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00 – zapraszamy również osoby, które chciałyby dołączyć do tych modlitewnych Wspólnot w naszej parafii – prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Również w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za beatyfikację naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, której dokonał 26. lat temu na Rynku krakowskim Św. Jan Paweł II.
  4. Polecamy na kolejny wakacyjny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  5. Rodzina Wincentyńska przeżywa w tym roku Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo – o czym w naszym kościele przypomina wystawa w bocznej kaplicy – natomiast ogólnopolskie obchody planowane są 23. i 24. września w bazylice Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy z udziałem Wincentyńskich Wspólnot z całej Polski pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia Ks. Tomasza Mavrica CM. Planujemy wspólny wyjazd na wspomniane uroczystości – zainteresowane osoby prosimy o kontakt do końca sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boga, które za chwilę przyjmiemy, umacnia nas w chrześcijańskiej przemianie i wierności Bożemu słowu, które niesie nam obietnicę przyszłej chwały i zwycięstwa.