Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 30.07.2017

Wprowadzenie:

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana. *We wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Ligouriego. Także we wtorek przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy pamiętać o wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. *W środę, 02.08. – będziemy mogli zyskać tradycyjny odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”; warunki zyskania odpustu: sakramentalna spowiedź (nie musi być przeżywana w dniu zyskiwania odpustu), Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Także w środę przypada 1. rocznica śmierci JE ks. kard Franciszka Macharskiego – będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla naszego wieloletniego Metropolity. *W tym tygodniu Dni Eucharystyczne – w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca okazja do Sakramentu Pokuty rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 17.00 do 18.00. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek o 18.00 Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W pierwszy piątek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy serdecznie!
  3. Polecamy na czas wakacji dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Gościmy dziś w naszej parafii duet: Pawła Kuśona – akordeon oraz Kamila Radzimowskiego – duduk. Artyści zagrają po Mszy św. kilka utworów dziękczynnych poświęconych „Bogu Ojcu”. Przy głównym wyjściu z  kościoła jest możliwość nabycia płyty CD. z utworami artystów.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pobłogosławieni przez Boga, idźmy: by nie utracić posiadanego skarbu wiary i przynależności do Królestwa Bożego.