Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. zwykła – 23.07.2017

Wprowadzenie:

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Św. Kingi. *We wtorek – święto Św. Jakuba, Apostoła. Także w tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona: Św. Krzysztofa – z tej okazji wspólna modlitwa w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, po Mszach Św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów, nie tylko mechanicznych – zapraszamy serdecznie! Również we wtorek: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. *W środę – wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, są Oni patronami rodziców i rodzin chrześcijańskich. Rodziny oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 lub 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Sobota – wspomnienie Św. Marty. Również w sobotę o godz. 7.00 sprzed kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę – zapewniając wszystkich o pamięci w modlitwie prosimy o nią. I jeszcze w sobotę rano: dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej wraz z Ks. Opiekunem Adamem wyruszają na wspólny wakacyjny odpoczynek – życzymy im dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  3. Polecamy na czas wakacji dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Zapraszamy także do odwiedzenia wystawy nawiązującej do obchodzonego Jubileuszu 400. lecia Charyzmatu Wincentyńskiego.
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary (5910,-) na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Bóg daje nam oczy wiary, pomoc i błogosławieństwo, byśmy byli dobrą pszenicą, a nie chwastem, byśmy umieli wybierać to co prowadzi do życia i zbawienia.