Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 02.07.2017

Wprowadzenie:

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Tomasza, Apostoła. *Wtorek – Święto w naszej archidiecezji: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 17.00 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek o 18.00, Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00. *Sobota – liturgiczne wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 18.00.
  4. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 29. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  6. Pragniemy poinformować i pogratulować naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza i Wincentyńskiej Wspólnocie Dzieci i Młodzieży, Ich Opiekunowi: Ks. Adamowi, zdobycia pucharu Księdza Wizytatora w ramach ogólnopolskiego spotkanie, które odbyło się w Piekarach. Nasza młodzież i dzieci zdobyli dwa złote medale: w biegach (Mateusz Żesławski) i konkursie biblijnym (Natalka Młynarczyk); dwa srebrne: w konkursie wincentyńskim i tenisie stołowym (Tomasz Jabłoński) i cztery brązowe: w konkursie wincentyńskim (Ania Młynarczyk), w piłkarzykach (bracia: Gabryś i Sebastian Kraczkowie) i w konkursie biblijnym (Adam Bukowiec). Jeszcze raz gratulujemy dziękując także kibicom i opiekunom, szczególnie p. Annie Stadnickiej.
  7. We wtorek, 11. lipca zatrzyma się przy naszym kościele XXXIV. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę; Pielgrzymi spodziewani są około godz. 15.00 – gdyby ktoś chciał i mógł pomóc wesprzeć Pielgrzymów np.: napojami, owocami czy jakimś ciastem – z wdzięcznością przyjmiemy takie wsparcie i z góry: „Bóg zapłać!”
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie. A jako, że rozpoczęły się wakacje: życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Mszę Św.

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w czynieniu dobra, abyśmy nie utracili swej nagrody i życia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym naszym Panem.