Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – 25.06.2017

Wprowadzenie:

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

Wśród wielu trudów głosi Chrystusa naszym Siostrom i Braciom na Madagaskarze od prawie 40. lat Ks. Józef Klatka CM, którego witamy wśród nas i który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, zapraszamy szczególnie osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w ramach comiesięcznego dnia modlitwy i skupienia.
  2. Nabożeństwa czerwcowe jeszcze do piątku włącznie – codziennie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Wincentyńskiemu Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza sypiących kwiatki oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  4. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Środa – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00. *Czwartek, 29.06. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w czasie Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00 będziemy polecać następcę Św. Piotra – papieża Franciszka. Jak zwykle w czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek, ostatni w miesiącu – nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i adoracją relikwii o godz. 18.00 *Sobota, pierwszy dzień nowego miesiąca – jak zawsze w pierwszą sobotę: po Mszy Św. o godz. 7.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy.
  5. Pragniemy także przekazać informację o jeszcze jednej zmianie w naszej Wspólnocie Parafialnej: Ks. Augustyn Konsek CM przechodzi do naszego misjonarskiego domu w Krakowie przy Starym Kleparzu. Dziękując Ks. Augustynowi za Jego obecność i podejmowane prace duszpasterskie, życzymy wszelkich potrzebnych łask w nowym miejscu posługi, chcemy podziękować i pożegnać Ks. Augustyna w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 12.00.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w sobotę, 01. lipca – dyżur Pani Mecenas od 19.00 do 20.00 w bibliotece parafialnej.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie. A jako, że rozpoczęły się wakacje: życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Mszę Św.

 

Idźmy z błogosławieństwem Boga, by wyznawać Chrystusa swym życiem.