Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XI. zwykła – 18.06.2017

Wprowadzenie:

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży – Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
  3. Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *A w sobotę, 24.06. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; pamiętajmy w tym dniu o naszym Księdzu Janie Kowaliku CM, budowniczym i pierwszym proboszczu naszej Wspólnoty Parafialnej, który obchodzi dzień imienin, a także 61. rocznicę święceń kapłańskich – otoczmy Go naszą wdzięczną modlitwą. Przypada również w tym dniu wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w każdą pierwszą sobotę odprawiamy nabożeństwo ku Jej czci i już zapraszamy do uczestnictwa. Również w sobotę: już piąte spotkanie osób, które uczestniczyły w minionych latach w rekolekcjach Oazowych w misjonarskich ośrodkach: Zakopane – Olcza, Odporyszów, Orawka i innych. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy bardzo serdecznie!
  4. W czwartek, 22.06. – w Sanktuarium Św. Jana Pawła II odbędzie się „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II” na które jest zaproszona nasza Wspólnota Parafialna wraz z naszym Dekanatem Bronowickim – o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Św., a po Niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom Św. Jana Pawła II – postarajmy się w ten czwartek dotrzeć do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, aby wspólnie uczestniczyć we wspomnianych uroczystościach.
  5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w naszych parafialnych obchodach Jubileuszu 400. lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Szczere podziękowania dla Wspólnot: Dzieci i Młodzieży Maryjnej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Ks. Adama za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz wystawy: „…w domu Ojca Ubogich…”, którą można odwiedzić po Mszy Św. Bardzo dziękujemy Panom Kościelnym, Panom, którzy pomagali w czasie spotkania przy grillu a także za przekazane nagrody do loterii fantowej.
  6. Pragniemy także przekazać informację, że po 15. latach pracy duszpasterskiej w naszej Wspólnocie, ze względu na stan zdrowia, zmienia miejsce pobytu Ks. Jan Marek Kaczmarek CM. Dziękujemy za wszystkie lata Jego posługi kapłańskiej i misjonarskiej, zapewniamy o pamięci w modlitwie – Księże Janie: „Bóg zapłać!” i „Szczęść Boże!”, chcemy dziękować i polecać Panu Bogu Ks. Jana w czasie Mszy Św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom – wśród nich i Ks. Augustynowi Konskowi CM, który w środę wspomina 49. rocznicę święceń kapłańskich – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

Chrystus wysyła nas dzisiaj jak swoich apostołów i błogosławi, byśmy swym życiem budowali Wspólnotę Kościoła na ziemi.