Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – X. zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017

Wprowadzenie:

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga – który jest Ojcem, Syna – który jest Zbawicielem i Ducha Świętego – który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej; również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 17.30.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy! *Wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. *Środa – liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Także w środę na Rynku Głównym odbędzie się Wieczór Uwielbienia „W Jednym Duchu – Jedno Ciało” początek o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy. I jeszcze w środę spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00 w naszej bibliotece.
  3. W czwartek, 15.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św.
  4. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. i IV. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej.
  5. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
  6. W piątek: Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00.
  7. Jeszcze raz pragniemy przypomnieć i zaprosić wszystkich Was, Siostry i Bracia, na nasze parafialne obchody Jubileuszu 400. lecia Charyzmatu Wincentyńskiego w najbliższą sobotę, 17. czerwca. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 15.00, po Niej otwarcie wystawy: „…w domu Ojca Ubogich…”. Dalszy ciąg w naszym przykościelnym ogrodzie: posadzenie Jubileuszowych drzew i inne wydarzenia – szczegóły na rozdawanych przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza ulotkach przy wyjściu z kościoła. Oczekujemy na chętnych do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia – spotkanie dla zainteresowanych w poniedziałek o godz. 20.00, a także na ewentualne nagrody do planowanej – jednej z atrakcji – loterii fantowej.
  8. Pragniemy poinformować i pogratulować naszemu Panu organiście Danielowi Prajznerowi, który w miniony wtorek obronił na Akademii Muzycznej pracę doktorską na wydziale instrumentalnym i tym samym stał się doktorem sztuki – gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć naukowych i muzycznych.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Miło nam również poinformować, że: nasz ministrant Michał Pławecki został w miniony piątek ustanowiony Ministrantem Słowa Bożego – Lektorem, otrzymując błogosławieństwo z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, a z grona dziewczynek Natalia Młynarczyk brała udział –z sukcesem – w Biblijnym Konkursie Tematycznym za znajomości Ewangelii wg św. Marka na poziomie wojewódzkim.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Idziemy obdarzeni błogosławieństwem, by zawsze i wszędzie dawać wyraz swej wiary i mieć łączność z Bogiem, który nas stworzył, zbawił i uświęca w drodze do pełni życia i szczęścia.