Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017

Wprowadzenie:

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 17.30. Jutro drugi dzień świąteczny: obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze Św. o g.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  2. *Nabożeństwa czerwcowe od wtorku po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy! *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o g. 18.00. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od g. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze Św. o g.: 7.00 i 18.00; wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00, będziemy w naszych modlitwach pamiętać i polecać Kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 10. czerwca o g. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do środy włącznie.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się w tym dniu w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 16.30; a po Mszy Św. spotkanie wszystkich odpowiedzialnych – Zelatorek Żywego Różańca.
  5. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich Was, Siostry i Bracia, na nasze parafialne obchody Jubileuszu 400. lecia Charyzmatu Wincentyńskiego w sobotę, 17. czerwca. Pragniemy aby był to czas i modlitwy – planujemy rozpocząć Eucharystią o godz. 15.00, ale także okazja do spotkania naszej Wspólnoty – spędzenia razem czasu, stąd pomysł nadania temu świętowaniu charakteru naszego parafialnego festynu, pikniku, który byłby zorganizowany w naszym przykościelnym ogrodzie. Oczekujemy na chętnych do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia, a także na ewentualne nagrody do planowanej – jednej z atrakcji – loterii fantowej.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Niech w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią, aby wielkanocne dzieło Chrystusa i dar Ducha Świętego przyczyniały się do wzrostu Kościoła.