Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017

Wprowadzenie:

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje nam nadzieję i wskazuje cel naszego życia. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30. Także dzisiaj cieszymy się Rocznicą I. Komunii Św. dzieci z klas czwartych prosząc dla nich o wierność Chrystusowi, którego przyjmują w Komunii Świętej
  2. W nowym tygodniu: *Nabożeństwa majowe jeszcze do środy włącznie po Mszach Św. o godz. 18.00. Od czwartku odprawiać będziemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, również po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy! *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa – Święto Nawiedzenia NMP; także w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00, będziemy w naszych modlitwach pamiętać także o wszystkich Dzieciach w dniu Ich święta. Również w czwartek o 18.00 Msza Św. Związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę: po Mszy Św. porannej nabożeństwo o które prosiła w Fatimie Matka Boża: do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00: Wieczór Jana Pawła II z rozważeniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Święto Rodaka – zapraszamy.
  3. W sobotę, 03.06. – czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.00, konferencją, świadectwami i adoracją Najświętszego Sakramentu; zakończenie Mszą Św. o godz. 24.00 w kościele MB z Lourdes – zapraszamy.
  4. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w najbliższą sobotę – dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz.: 19.00 do 20.00.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Kapłanom: Księżom Adamom – obchodzącym dzisiaj i we wtorek rocznicę święceń kapłańskich – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia – do nieba!