Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 21.05.2017.

Wprowadzenie:

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas trzecich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Nabożeństwa majowe w dni powszednie – codziennie po Mszach Św. o g. 18.00. *W poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” – są to dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie ludzkiej pracy i za kraje głodujące – klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Modlitwy „Dni Krzyżowych” w czasie nabożeństw majowych. *Środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; także w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu od g. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00. Również w czwartek dzień modlitwy i skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o 17.15 modlitwa różańcowa o 18.00 Msza Św. *W piątek w naszych modlitwach będziemy pamiętać o wszystkich Mamach – z okazji Ich Dnia, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także w piątek rozpoczniemy modlitwę Nowenną do Ducha Św., jako nasze przygotowanie do zbliżającej się Uroczystości Zesłania Ducha Św., a jako, że będzie to ostatni piątek miesiąca będziemy także modlić się o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – zapraszamy serdecznie! *W sobotę, 27.05. – obchodzić będziemy 17. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby było to dziękczynienie Panu Bogu za naszą świątynię oraz modlitwa w intencji całej naszej Parafialnej Wspólnoty: szczególnie budowniczego i pierwszego proboszcza: Ks. Jana Kowalika CM, wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać Rocznicę I. Komunii Św. – prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich najbliższych.
  4. Zapraszamy na „Kiermasz kwiatowy”, który przed naszym kościołem zorganizowali: Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza – przygotowane przez nich żywe kwiaty doniczkowe mogą być dobrym upominkiem z okazji Dnia Matki.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Kapłanom: Ks. Augustynowi – z racji przypadających w sobotę imienin i Ks. Adamowi, obchodzącemu w przyszłą niedzielę rocznicę święceń kapłańskich – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Idźmy pobłogosławieni przez Boga, który jest Ojcem, przez Syna, który jest Zbawicielem i przez Ducha, który jest Prawdą, by nieść ludziom pełne poczucie pewności, wśród ścierających się poglądów i wśród relatywizmu obecnego wieku.