Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 14.05.2017

Wprowadzenie:

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę w procesji ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Także dzisiaj zapraszamy na inscenizację nawiązującą do setnej rocznicy Objawień fatimskich, która zostanie zaprezentowana dzisiaj po Mszach Św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.15, wspomniana prezentacja została przygotowana pod kierunkiem Ks. Adama przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza – jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  2. W nowym tygodniu: *Nabożeństwa majowe w dni powszednie – codziennie po Mszach Św. o g. 18.00. *Wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego Patrona Polski. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o g. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00. *W sobotę w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej 4 odbędą się święcenia: diakonatu i kapłaństwa – polecamy Waszym modlitwom alumnów naszego Seminarium, którzy do tych święceń przystąpią!
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I. Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – przekazując tę informację prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich najbliższych, prosimy także – ze względów organizacyjnych – o wybranie się w tym dniu na Mszę Św. o innej godzinie. I jeszcze w przyszłą niedzielę dzieci i młodzież zapraszają na przygotowany przez nich: „Kiermasz Kwiatowy”; tym bardziej, że zbliża się Dzień Matki. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które przeznaczone będą na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. W najbliższą sobotę możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych, dyżur Pani Mecenas w bibliotece parafialnej od godz. 19.00 do 20.00.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Kapłanom: Ks. Janowi Markowi i Ks. Przemysławowi, obchodzącym w sobotę, 20.05., rocznicę święceń kapłańskich – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Idźcie z błogosławieństwem w ten świat, by budować duchową świątynię i w swoim życiu ukazywać Chrystusa, naszą drogę, prawdę i życie.