Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 07.05.2017

Wprowadzenie:

Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Chcemy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe z ostatnim dniem modlitwy Nowenną do Św. Stanisława o godz. 17.30 – zapraszamy! Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy do tej tak pięknej maryjnej modlitwy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro, 08.05. – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny i archidiecezji krakowskiej. W czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy także pamiętać w modlitwie o naszym emerytowanym metropolicie ks. kard. Stanisławie Dziwiszu w dniu święta Jego Patrona. *Wtorek – Rodzina Wincentyńska przeżywa Uroczystość Św. Ludwiki de Marillac, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., kończąca cykl spotkań w ramach Seminarium o Modlitwie o Uwolnienie o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W sobotę, 13. maja, przypada w liturgii wspomnienie NMP z Fatimy – to właśnie dokładnie 100. lat temu Maryja objawiła się Trójce Pastuszków w portugalskiej wiosce Fatima przekazując światu orędzie i wezwanie do pokuty i modlitwy różańcowej. Nawiązując do tej rocznicy Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza przygotowali inscenizację pod tytułem: „Trzecia tajemnica”, nawiązującą do tych maryjnych objawień – wspomniany program przedstawią w przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz.: 10.30 i 12.00, a także w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.15 – już dzisiaj zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! *Piątek – spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  4. Także w przyszłą niedzielę procesja ku czci Św. Stanisława z Wawelu na Skałkę: „Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. Osobę Ojca Św. będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.” – pisze w Swoim zaproszeniu do nas ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, dodając: „Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji… Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruch, asysty procesyjne w strojach regionalnych… Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci Św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie…”
  5. Spotkanie dla młodzieży klas I. i II. gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek, 11. maja o godz. 19.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Jubilatom i Solenizantom – wśród nich wszystkim Stanisławom – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

Tylko Chrystus jest bramą, która prowadzi do zbawienia – On zawsze jest przy nas i przez Niego Bóg błogosławi nam i całemu światu.