Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 30.04.2017

Wprowadzenie:

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe – śpiewem Litanii Loretańskiej będziemy chwalić Maryję – pierwsza majówka dzisiaj o godz. 17.30. Od jutra – w dni powszednie – nabożeństwa majowe po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszamy! Również w tych dniach odprawiać będziemy Nowennę przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro, 01.05., we wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy modlić się aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. *We wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, przypada w tym dniu ustanowiony przez Sejm RP Dzień Flagi. *Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny; Msze Św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek, 04.05. – Święto Św. Floriana, męczennika, patrona naszego miasta. Jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. związku mszalnego za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek – odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. W liturgii przypada wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. *Sobota – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji pierwszej soboty: po Mszy Św. porannej – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II połączony z nabożeństwem majowym.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii – przekazaliśmy na konto CARITAS archidiecezjalnej 2500,-
  4. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona przez ks. bpa Grzegorza Rysia Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę, 03.05. o godz. 18.30.
  5. Spotkanie dla młodzieży klas I. i II. gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek, 11. maja o godz. 19.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w najbliższą sobotę – dyżur Pani Mecenas od 19.00 do 20.00 w bibliotece.
  7. Jeszcze raz przypominamy informację, że: Niepubliczne przedszkole o profilu muzyczno – artystycznym „Wesoły Zakątek” z oddziałem integracyjnym, mieszczące się przy ul. Pod Fortem 2 ogłasza zapisy na rok szkolny 2017/18 – szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej przedszkola: www.wesolyzakatek.pl.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Jubilatom i Solenizantom – wśród nich naszym panom: kościelnemu Marianowi i panu Zygmuntowi – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

Kończymy ofiarę eucharystyczną, ale przez nią Chrystus dołącza się do naszego życia. Idźmy z Nim i prośmy, by zawsze pozostał z nami, by nas nauczał, karmił i obdarzał błogosławieństwem Boga.