Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017

Wprowadzenie:

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwając w radości wielkanocnej, pamiętamy o zbawczej ofierze Chrystusa. Ciesząc się ze zmartwychwstania, oglądamy Jego przebite ręce, nogi i bok. Choć w naszym życiu pojawiają się i będą się pojawiać różne trudności, to dzięki Bożemu miłosierdziu możemy mieć nadzieję na życie wieczne.

Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie trwają uroczystości Odpustowe – wyrazem tej łączności będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro obchodzić będziemy w liturgii Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także jutro przypada wspomnienie: Św. Jerzego, męczennika. *Wtorek – Święto Św. Marka, Ewangelisty. Również we wtorek dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwa różańcowa o 17.30, po niej Msza Św. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa – w Rodzinie Wincentyńskiej wspominamy rocznicę przeniesienia Relikwii Św. Wincentego a Paulo do kościoła Księży Misjonarzy przy ul. de Sevres w Paryżu. Również w środę spotkanie w ramach Seminarium o Modlitwie o Uwolnienie o godz. 19.00 w dolnym kościele. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek, jako ostatni w miesiącu: Msza Św. i nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II; z uczczeniem Jego Relikwii; o godz. 18.00. *Sobota – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Także w sobotę rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. *A w niedzielę za tydzień początek nabożeństw majowych o godz. 17.30.
  3. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim naszych Biskupów dzisiaj przed kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii, a szczególnie chrześcijan, mieszkańców zrujnowanego Aleppo – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej.
  5. Jeszcze zaproszenie: w sobotę, 29.kwietnia o godz. 16.00 w Sali Teatralnej parafii Św. Jadwigi Królowej przy ul. Łokietka 60 zostanie wystawiony musical pt. „MIŁOŚĆ ZMARTWYCHWSTAŁA” – o życiu błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej, dominikanki. Więcej informacji można znaleźć na plakatach, bilety w cenie 25 zł. do nabycia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!!!
  6. Niepubliczne przedszkole o profilu muzyczno – artystycznym „Wesoły Zakątek” z oddziałem integracyjnym, mieszczące się przy ul. Pod Fortem 2 ogłasza zapisy na rok szkolny 2017/18 i zaprasza Rodziców – szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej przedszkola: www.wesolyzakatek.pl.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym w tych dniach Jubilatom i Solenizantom – wśród nich naszemu panu kościelnemu Jerzemu – składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

„Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli\”. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana w społeczności Kościoła.