Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – VI. Wielkiego Postu – 09.04.2017

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. – zapraszamy. Wcześniej o godz. 16.15 – inscenizacja pod tytułem: „Misterium Krzyża” przygotowana przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza – zapraszamy serdecznie!
 2. Okazja do Sakramentu Pokuty w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zgodnie z zaleceniami Kościoła Sakrament Pokuty przed Wielkanocą należy odprawić przed Wielkim Czwartkiem – tak, aby móc w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.
 3. W tym tygodniu dzień Swojego Patrona świętować będzie Ks. Przemysław – z życzeniami Bożego błogosławieństwa będziemy polecać naszego Solenizanta w czasie Mszy Św. we wtorek o godz. 18.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym:
 • W Wielki Czwartek – o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Msza Św. Krzyżma pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego z udziałem Kapłanów Archidiecezji i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji zwanego „Ciemnicą” – Adoracja do godz. 22.00.
 • W Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa:
 • Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 10.00;
 • Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00;
 • Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji zwanego „Bożym Grobem” – adoracja do godz. 22.00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się również zachowanie postu w Wielką Sobotę.
 • Wielka Sobota:
 • Wspólna Adoracja i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00;
 • Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00;
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec; uroczyście odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Procesja Rezurekcyjna w naszym kościele, tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 7.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Pozostałe Msze Św., jak w każdą niedzielę.
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne ze znakiem CARITAS, palmy, kartki świąteczne, które są dziełem pomocy dla najuboższych. Również serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane do skarbon ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 3. Dzisiaj także przed kościołem Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza organizują „Kiermasz Wielkanocny” proponując własnoręcznie wykonane: plamy, ozdoby i słodkości świąteczne – polecamy i zapraszamy serdecznie!
 4. Polecamy również na ten szczególny czas dostępną w naszym kościele prasę katolicką.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech w tym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.