Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 02.04.2017

Wprowadzenie:

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynając nasze wielkopostne rekolekcje –  gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi. Prośmy w czasie Eucharystii o błogosławione owoce naszych rekolekcji i światło Ducha Św. dla nas i prowadzącego je Ks. Wojciecha Kozłowskiego CM, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium o modlitwie o uwolnienie o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30 – Drogi Krzyżowe w tym tygodniu będą miały szczególną formę: zostały przygotowane przez Wincentyńska Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza w formie inscenizacji pod tytułem: „Misterium Krzyża”; zostanie ono również przedstawione w przyszłą niedzielę przed Gorzkimi Żalami o godz. 16.15. Także w ten piątek odwiedziny – już przedświąteczneChorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00; przypominamy, że Ks. Jan Marek swoich Chorych odwiedzi w poniedziałek, 10. kwietnia również od 9.00.
  3. Dziś o godz. 20.30 rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Początek o godz. 20.30 przed Kolegiatą Św. Anny.
  4. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św., o godz. 10.30 – uroczysta procesja z palmami i konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę wykonaną własnoręcznie. Również w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. W sobotę, 8. kwietnia odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, początek koncertu o godz. 19.00, wstęp wolny – zapraszamy!
  6. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca! Dziękujemy także za składane przy wyjściu z kościoła do skarbon ofiary na: dekorację świąteczną kościoła i kwiaty do Bożego Grobu! Już dzisiaj zapraszamy także na przygotowany przez młodzież i dzieci należące do Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, „Świąteczny Kiermasz”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  7. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Z darmowych porad prawnych będzie można skorzystać w najbliższą sobotę, 8. kwietnia – dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz. 19.00 do 20.00.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławi nas Bóg, który jest życiem i chce byśmy mieli życie. Nie odwracajmy się od życia, jakie daje nam wielkopostna pokuta i czas rekolekcji!