Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 19.03.2017

Wprowadzenie:

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu — przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej — łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

„Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
 2. W nowym tygodniu: *Jutro w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – ze względu na znaczenia tego spotkanie prosimy o obecność wszystkich należących do Stowarzyszenia. *W środę – spotkanie w ramach Seminarium o modlitwie o uwolnienie o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży (także przygotowującej się do Bierzmowania) o godz. 19.30.
 3. W sobotę, 25. marca, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to w Kościele Dzień Świętości Życia, wiele osób podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do tej decyzji. Dla osób zainteresowanych wyłożone są na stoliczku pod chórem stosowne deklaracje, które będzie można złożyć w czasie Mszy Św. w Uroczystość Zwiastowania o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę Msza Św. i spotkanie dla dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.00 (!!! Wyjątkowo) w kaplicy dolnego kościoła.
 5. Do kościołów stacyjnych w tegorocznym Wielkim Poście został włączony także kościół NMP z Lourdes, gdzie w piątek, 24.03. o godz. 19.30 nasz metropolita: ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę Św. rozpoczynając wydarzenie nazwane: „24. godziny dla Pana” – serdecznie zapraszamy!
 6. Zapowiadane już „Warsztaty Wielkanocne” dla dzieci i rodziców; na które zapraszają: Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza odbędą się w sobotę, 25. marca od g. 15.00. Zapisy jeszcze do czwartku – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Polecamy Waszej modlitwie grupę naszych młodych Parafian, którzy w sobotę – 1. kwietnia w kościele MB z Lourdes otrzymają Sakrament Bierzmowania w czasie Mszy Św. o godz. 11.00.
 8. Zapraszamy serdecznie na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana Arkadiusza Pawliczka – koncert we wtorek, 21.03. o godz. 19.00.
 9. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić na nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się za dwa tygodnie: 02. kwietnia, w V. Niedzielę Wielkiego Postu – otoczmy je naszą modlitwą i zorganizujmy nasz czas, aby móc w nich uczestniczyć.
 10. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. W najbliższą sobotę, 25.03., można skorzystać z darmowych porad prawnych – dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz. 19.00 do 20.00.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom – wśród nich naszemu byłemu proboszczowi: Ks. Józefowi Kapiasowi CM – życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który chce nas prowadzić i pokrzepiać, abyśmy jak Samarytanka umieli dostrzec zło i naprawić to, co nas oddala od życia i prawdy.