Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Zwykła – 12.02.2017

Wprowadzenie:

Przychodzimy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie, zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało\”. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują\”.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – znajdźmy chwilę na osobistą modlitwę.
  3. Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o spotkaniach, które odbędą się w tym tygodniu: klasa III. gimnazjum – wtorek 14.02. o godz. 19.00; klasy I. i II. – czwartek, 16.02. o godz. 19.30.
  4. Przypominamy i zachęcamy do dołączenia do szczególnej akcji, która rozpoczęła się w piątek 3. lutego w kościele Św. Wojciecha na Rynku Głównym: „100 dni modlitwy różańcowej”, która ma być duchowym przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie – różaniec będzie odmawiany codziennie o godz. 19.15 do dnia 13. maja.
  5. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym i nie obciąża żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom i młodzieży rozpoczynającym drugi semestr nauki: Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Św. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, wśród nich Ks. Janowi Kowalikowi CM, który dzisiaj obchodzi Swoje urodziny, życzymy wielu łask i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niechaj ta święta liturgia, w której uczestniczyliśmy, pozwoli nam postępować drogą przykazań i drogą miłości. Niechaj umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.