Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Zwykła – 05.02.2017

Wprowadzenie:

Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem, i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – znajdźmy chwilę na osobistą modlitwę. *Sobota – 11. lutego przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Św. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego, w naszym kościele Msze Św. z modlitwami w intencji Chorych o godz.: 7.00 i 18.00. Główne obchody XXV. Światowego Dnia Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach –  w sobotę, 11. lutego o godz. 12.00. W czasie tej Eucharystii przybyli Chorzy i Starsi będą mogli otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o g. 18.30.
  3. W sobotę, 11. lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się kolejna odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Kardynał Luis Tagle z Filipin będzie mówił o Darach Ducha Św., a szczególnie o darze umiejętności oraz o czynieniu miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30, o 18.00 – Eucharystia – zapraszamy w imieniu biskupa Grzegorza Rysia i wolontariuszy organizujących wydarzenie!
  4. W piątek 3. lutego w kościele Św. Wojciecha na Rynku Głównym rozpoczęta się akcja „100 dni modlitwy różańcowej”, która ma być duchowym przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie – różaniec będzie odmawiany codziennie o godz. 19.15 do dnia 13. maja – więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  5. W przyszłą niedzielę: zamiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Również za tydzień przed naszym kościołem będą kwestować siostry sercanki prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w naszym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła służyć studentkom, wymaga generalnego remontu; siostry będzie można wesprzeć ofiarą lub poprzez zakup książek – cegiełek, a także świec oraz ikon z wizerunkiem Bł. Klary Szczęsnej – z góry dziękujemy za każdy gest dobrej woli.
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Przypominamy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych – najbliższy dyżur pani mecenas w sobotę, 11.02. od 19.00 do 20.00 w bibliotece.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; udającym się na ferie zimowe dobrego i bezpiecznego wypoczynku; wśród nich grupie dzieci i młodzieży z naszej Wspólnoty, którzy z Ks. Adamem udają się na kilka dni do Zakopanego. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Z Bożym błogosławieństwem idźcie i niech Wasze światło świeci przed ludźmi, aby widzieli Wasze dobre uczynki i chwalili Boga, Ojca całej ziemi.