Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Zwykła – 29.01.2017

Wprowadzenie:

Prostych i pokornych wybrał Pan, aby ukazać mądrość wiary i wielkość swojej łaski. Przez udział we Mszy św. okazujemy posłuszeństwo Bogu i pokorę, otwierając się na niepojęte tajemnice, jakimi i dzisiaj obdarza nas Chrystus. Zechciejmy w czasie dzisiejszej Mszy Św. wspomnieć i polecić Bożemu Miłosierdziu naszego Konfratra i duszpasterza śp. Ks. Jana Tworzydło CM, którego 1. rocznica śmierci dzisiaj przypada.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd, tym bardziej, że to jedna z ostatnich okazji do wspólnego kolędowania!
  2. Kończymy dzisiaj Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; przed nami jeszcze – we wtorek, 31.01. – Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, z tej okazji w Bazylice Ojców Franciszkanów o godz. 15.30 zostanie odprawione Nabożeństwo słowa Bożego pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia.
  3. W środę, 01.02. – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek, 02.02.: Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem MB Gromnicznej, dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30 – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Św. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XXI., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. *W piątek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 zostanie udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja. *Przed nami Dni Eucharystyczne: w pierwszy piątek i sobotę – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00. *W piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Świętego Rodaka!
  4. Jeszcze zaproszenia: na III. Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusza Skalskiego, który odbędzie się dzisiaj w kościele Św. Anny o godz. 15.20. *Również Księża Michalici zapraszają dzisiaj do swojej kaplicy seminaryjnej na godz. 17.00, gdzie odbędzie się koncert zespołu regionalnego HAJDUKI.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; udającym się na ferie zimowe dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Modlitwa za Biskupa Diecezji:

Módlmy się na naszego biskupa Marka, niech nasz Bóg i Pan, który go wybrał do wykonywania władzy biskupiej, zachowa go w zdrowiu i bezpieczeństwie dla swojego Kościoła świętego, aby rządził świętym ludem Bożym.

Wszechmogący, wieczny Boże, Twoja mądrość wszystkim kieruje, wejrzyj łaskawie na nasze prośby i w swojej dobroci racz zachować wybranego dla nas biskupa Marka, aby lud chrześcijański, który od Ciebie otrzymuje przewodników, pod zwierzchnictwem Najwyższego Pasterza wzrastał w zasługach swej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Z Bożym błogosławieństwem idźmy niosąc dar Chrystusa i zapowiedź, że warto kochać, przebaczać, cierpieć i zabiegać o sprawiedliwość.