Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Zwykła – 22.01.2017

Wprowadzenie:

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich uczniów. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego. Bardzo dziękujemy za ofiary, które zechcecie dzisiaj złożyć na tacę, a które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele – „Bóg zapłać!”

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz na zakończenie kolędy Liturgiczna Służba Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna wraz z panem Danielem – naszym organistą, zapraszają dzieci i rodziców, babcie i dziadków na „Wieczór Kolęd, Poezji i Pastorałek” w jasełkowej aranżacji, który odbędzie się o godz. 17.00 w naszym kościele!
 2. Intencje związane z rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”, będziemy polecać w czasie sprawowanych Mszy Św. i nabożeństw w tym tygodniu.
 1. W środę, 25.01. – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – szczególny dzień dla wszystkich Misjonarzy, wspominamy w tym dniu Rocznicę Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo, w tym roku mija dokładnie 400. lat od tego wydarzenia, przy tej okazji prosimy o Waszą modlitwę: o wierność duchowi Świętego Założyciela dla naszego Zgromadzenia; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek – jako ostatni w miesiącu – nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II z adoracją Relikwii Św. Papieża o godz. 18.00.
 2. Kończymy dzisiaj tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę, pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wyrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!” Wracamy do zwyczajnych godzin odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie czyli – od jutra – o godz. 18.00.
 3. Pragniemy zaprosić chłopców i dziewczynki a także młodzież, którzy wyrazili chęć dołączenia do grona Ministrantów i Dzieci Maryi na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 28. stycznia o godz. 11.00.
 4. Terminy spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dostępne są na stronie internetowej parafii i w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Bardzo dziękujemy osobom, które włączyły się w wieczystą adorację w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwając na modlitwie z 16. na 17. stycznia; z poniedziałku na wtorek – szczere: „Bóg zapłać!”
 6. W imieniu społeczności seminaryjnej i Księdza Rektora bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum odpustowym z racji uroczystości Nawrócenia Św. Pawła, które odbędzie się w dniach 23. – 25. stycznia w kościele przy ul. Stradomskiej 4. Triduum zainauguruje Jubileusz 400. – lecia charyzmatu Św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program Triduum znajduje się na plakatach oraz na zaproszeniach wyłożonych na ławkach i pod chórem – przy wyjściu z kościoła.
 7. Wczoraj w Sanktuarium Św. Jana Pawła II żegnaliśmy i dziękowali za posługę ks. kard. Stanisława Dziwisza; natomiast ingres nowego Metropolity ks. abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w sobotę, 28.01. o godz. 11.00 w katedrze wawelskiej – przekazując zaproszenie na tę uroczystość ogarniamy modlitwą naszego nowego Pasterza Archidiecezji.
 8. Jeszcze dwa zaproszenia: od 20. stycznia w kinach można oglądać film: „Ślady stóp”. To najnowsze dzieło twórcy słynnego filmu „Ziemia Maryi”. W tym pięknym obrazie widz staje się niejako pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina na ten bardzo wartościowy film. Drugie zaproszenie: na III. Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej prof. Janusza Skalskiego, który odbędzie się w kościele Św. Anny, w przyszłą niedzielę, 29.01. o godz. 15.20.
 9. Przypominamy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych – najbliższy dyżur pani mecenas w sobotę, 28.01. w godz. 19.00 – 20.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele.
 10. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Z Bożym błogosławieństwem idźmy,  by swym życiem i modlitwą przybliżać zjednoczenie chrześcijan.