Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017

Wprowadzenie:

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego, polecajmy Panu ten nowy czas za wstawiennictwem Matki Bożej.

Ogłoszenia

Kochani Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2017 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca  wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

  1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego, o godz. 17.30 – wspólne noworoczne kolędowanie – serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: w środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 15.30, a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania do godz. 17.00. *W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy również na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru SALAWA w piątek o godz. 17.00. Z racji uroczystego charakteru tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. Chorych w domach z Komunią Św. odwiedzimy – wyjątkowo – w sobotę od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup apostolskich i modlitewnych w naszej Wspólnocie Parafialnej – w sali w dolnym kościele – serdecznie zapraszamy!
  4. Zapraszamy także do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Po drodze i przed stajenką na Rynku wspólne kolędowanie – zapraszamy całe rodziny! Orszak zbiera się w piątek, 06.01. o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską.
  5. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę, rozpoczniemy jutro: 2. stycznia. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, jest na stronie internetowej parafii oraz wydrukowany i wyłożony pod chórem. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.30, w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku!
  6. Życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, zapewniając o pamięci modlitewnej przy żłóbku Nowonarodzonego! Zapewniamy także Zacnych Solenizantów i Jubilatów o życzliwości i modlitwie w Ich intencji!

Nasze święte zgromadzenie już się kończy. Idźmy, i tak jak Maryja, zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.