Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Adwentu – 18.12.2016

Wprowadzenie:

Zapaliliśmy już czwartą świeczkę w adwentowej dekoracji. Przyjście Pana jest bliskie. Dziś widzimy Św. Józefa, który mimo że nie rozumiał, co się dzieje i bał się, to jednak bez zbytniego ociągania podjął się realizacji polecenia anioła. Był gotowy. Czy my też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?   à     Jak zapowiadano dzisiejszymi ofiarami na tacę – za które szczere: „Bóg zapłać!” – wspieramy naszą parafialną inwestycję: zakup i montaż organów piszczałkowych w kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 17.30, połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy przygotowując się do Świąt, codziennie po Mszy Św. wieczornej, w sobotę – rano.
  2. Msze Św. Roratnie jeszcze w tym tygodniu o godz. 7.00, a także we wtorek i czwartek o g. 18.00. W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.
  3. Okazja do Sakramentu Pokuty od środy: od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00; w sobotę od godz. 6.30 do 11.00.
  4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – Msze Św. odprawimy tylko rano: o godz. 7.00 i 7.30. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości.
  • Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  • O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
  1. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. według stałego porządku, czyli: godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Polecamy świąteczną prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny oraz świece CARITAS na wigilijne stoły, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można jeszcze nabyć pod chórem. Zapraszamy także do skorzystania z propozycji świątecznego kiermaszu – który odbywa się przed kościołem – przygotowanego przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza.
  3. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom – wśród nich naszym Księżom: Adamom i Ks. Janowi, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Emmanuela.