Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 11.12.2016

Wprowadzenie:

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana; na Jego przyjście przygotują nas także rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie, będzie je głosił Ks. Łukasz Patoń CM, Kapłan z naszego Zgromadzenia, którego witamy wśród nas i otaczamy modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nieszpory niedzielne o godz. 17.30. W imieniu kleryków Zgromadzenia Księży Michalitów zapraszamy na Akademię ku czci Maryi Niepokalanej, która odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w kaplicy seminaryjnej Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów przy ul. Kazimierza Wielkiego 95A.
  2. Msze Św. roratnie odprawiamy: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami.
  3. Nawiązując do programu rekolekcji bardzo prosimy o pomoc osobom chorym, starszym, samotnym w dotarciu do kościoła na Mszę Św. we wtorek o godz. 9.00, aby mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Sakramentu Chorych. Natomiast wszystkich gimnazjalistów – w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 19.30.
  4. W nowym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. *W środę – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, odprawiać ją będziemy po Mszach Św. wieczornych.
  5. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także za tydzień składane na tacę ofiary – za które serdeczne: „Bóg zapłać!” – będą pomocą w pokrywaniu kosztów budowy naszych organów piszczałkowych. Również w przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie na Mszę Św. o godz. 10.30 figurek Dzieciątka Jezus do domowych szopek, które zostaną pobłogosławione; a przed kościołem odbędzie się świąteczny kiermasz przygotowany przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza ze świątecznymi ozdobami, siankiem, ciastkami – już dzisiaj zapraszamy!
  6. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Pod chórem możemy otrzymać świece na wigilijne stoły rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są również opłatki i kartki świąteczne a także nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański. Jeszcze w tym tygodniu będzie wystawiony pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

 

Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.